WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

O projekcie

Projekt „Z UMLubem po zdrowie”


Projekt „Z UMLubem po zdrowie” rozwija i profesjonalizuje rolę Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w realizacji trzeciej misji uczelni upowszechniając osiągnięcia i wiedzę medyczną i farmaceutyczną, po którą tzw. zwykły człowiek potrzebuje sięgnąć, często szukając odpowiedzi na nurtujące go pytania w niewłaściwych, nierzetelnych i nieprofesjonalnych źródłach informacji, szczególnie w Internecie.


W ramach projektu realizowane będą dwa komponenty. Pierwszy z nich przewiduje realizację cyklu wydarzeń online promujących wiedzę z zakresu nauk medycznych realizowanych w formule Seminariów Otwartych, z których każde poświęcone będzie osobnemu tematowi m.in. szczepionki i odporność, starzenie się (ageing), zdrowie psychiczne, leki i ich wpływ na organizm. Drugi przewiduje opracowanie i udostępnienie 10ciu podcastów (internetowych publikacji dźwiękowych), z których każdy poświęcony będzie osobnemu tematowi dot. zdrowia i życia, realizowanych w formule dialogu.


W projekcie „Z UMLub po zdrowie” uczelnia chce szeroko wykorzystać swój potencjał naukowy i kadrę akademicką dla rozwoju i poszerzania wiedzy członków lokalnej społeczności, podniesienia informacji o profilaktyce chorób, przełamania tabu związanego z pewnymi chorobami czy udzielenia porad i informacji zgodnych z aktualną wiedzą medyczną, tak aby wyjaśnić kontrowersje, które krążą według niektórych tematów zdrowotnych. Pozyskanie takiej wiedzy przez członków lokalnej społeczności przekłada się na poziom życia i kondycję zdrowotną członków społeczności.

 

Projekt jest objęty patronatem medialnym TVP3 Lublin.

                                                                                                   

Dofinansowano z programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

 

Kalendarium

Styczeń 2022

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31